Ella (Xtravaschnauza Tricky) on astutettu Aamoksella (Mihan Mini-Fokus) pennut syntyivät aamuyöstä 25.8.2023. Emä ja pennut voivat hyvin.
Yhdistelmän sukutaulu löytyy TÄÄLTÄ
Ellalle nämä ovat kolmannet ja viimeiset pennut, aikaisemmissa pentueissa on syntynyt kivaluonteisia ja rodunomaisia pentuja. Ella on kattavasti terveystututkittu ja näyttelyissäkin menestynyt nartti. Aamos on myös terveystutkittu ja muutamassa näyttelyssä käynyt karkeakarvainen ja monenmoista harrastava nuori uros, jolle nämä ovat ihan ensimäiset jälkeläiset. Toiveissa karkeakarvaisia aktiivisia pentuja joiden kanssa voi harrastaa mitä vain.
Isän terveystulokset:
Geenitestit N/N (MC, MAC, PRA, CMT, SCD, PMDS)
Luustokuvattu: LTV2 (symmetrinen), VA1, lonkat C/C, Kyynärät 0/0
Sappihapot 6,9 (rasitus), silmät ok
Emän terveystulokset:
Geenitestit N/N (MC, MAC, PRA, CMT, SCD, PMDS)
Luustokuvattu: LTV0, SP0, VA0, lonkat A/A, Kyynärät 0/0
Polvet 0/0, Sydänkuuntelu OK
luonnetestattu
Sappihapot 8,5 (paasto) 17,6 (rasitus)
silmät ok
Mikäli yhdistelmä kiinnostaa ota yhteyttä mielellään sähköpostitse niin päästään keskustelemaan lisää toiveista puolin ja toisin.
Etsin narttupennulle sijoituskotia mielellään 150km säteellä Nurmijärjeltä.
Omaa kotia etsii vielä 1 narttu pentu.
Lily (Dayway's Jackpot) on astutettu Brunolla (Backout's Jar Of Friendship) ja viikon 42/2023 loppupuolella selviää oliko treffit onnistuneet. Kyseessä on väriristeytyspentue valkoinen&musta josta tuloksena voi syntyä mustia ja valkoisia isän väriristeytystaustan vuoksi. Molemmat vanhemmat ovat kattavasti terveystutkittuja ja karkeakarvaisia.
Iris (Dayway's Iris West) on aloittanut juoksut viikolla 39/2023 ja jos astutus onnistuu lisään tänne tietoa yhdistelmästä.