Aika

Näyttely

Ilm. päättyy

Tuomari

Tammikuu




7.-8.1.

2.11./23.11./7.12.

Elena Oikkonen (ks &s)

15.1.

19.12.22

Irina Poletaeva (ks&s)









Helmikuu




11.2.

10.1.

Unto Timonen





Maaliskuu








Huhtikuu




9.4.

9.3/16.3

Maija Lehtonen (ks&s)

16.4.

15.2. / 15.3. / 21.3.

Eva Liljekvist Borg (ks&s)

22.-23.4.

31.1/18.3/25.3

Ville Meronen (ks&s)

22.4.

6.4.

Nenad Matejevic (ks&s)

23.4.

6.4

Harto Stockmari

23.4.

24.3

Hannele Jokisilta (ks&s)

29.4.

28.2./26.3./3.4.

Paula Heikkinen-Lehkonen (ks&s)

30.4.

28.2./26.3./3.4.

Anne Livö Buvik (ks&s)

30.4.

Siikajoki EPN


Johanna Sarkkinen









Toukokuu




1.5.

5.4/9.4

Marja-Leena Kurvinen (ks&s)

1.5.

5.4/9.4

Mervi Raisaari (ks&s)

6.5.

Salo RN



6.5.

3.4/10.4

Anne Sume (ks&s)

13.5.

15.3./11.4./17.4

Kaisa Metteri-Gold (ks), Matti Luoso (s)

14.5.

10.4./23.4./1.5.

Birgitta Svarstad (ks) Liz-Beth Liljeqvist (s)

18.5.

Mynämäki RN


Simon Rooney (ks&s)

18.5.

1.4/15.4/22.4

Sanna Vakkilainen (ks), Maija Mäkinen (s)

21.5.

25.4

Catherine Rooney (ks&s)

20.5.

20.4.

Marianne Holm-Larnemaa (ks)

21.5.

20.4.

Leni Finne (ks&s)

21.5.

26.4/3.5

Virpi  Leppälä (ks&s)

20.5.

5.5.

Marjo Järventölä (ks) Jaarmo Hilpinen (s)

27.-28.5.

26.4/2.5

Zorica Blomqvist, Ruotsi (ks&s)

28.5

24.4/8.5

Marjo Nygård (ks),

Margaret O’Gorman

(s)

28.5.

26.4

Helin Tenson (ks&s)









Kesäkuu




3.6.

Mänttä-Vilppula RN

5.5/12.5.

Kirsi Heino (ks&s)

4.6.

15.5/22.5

Reia Leikola-Walden (ks) Marina Markio (s)

9.6.

Alavus KR



10.6.

24.4/15.5

Jari Laakso (ks&s)

10.6.

Alavus KR



10.6.

Paimio RN


Frode Jevne (ks&s)

10.6.

Lappeenranta E   (snautserit)

21.5.


11.6.

Lappeenranta KR



11.6.

Hämeenlinna RN

18.5.

Maarit Hassinen (ks&s)

17.6.

Espoo E   kääpiösnautseri


m,mh: Oksana Vertinska,Latvia
ps,v: Inese Pablaka,Latvia

17.6.

Rovaniemi KV



17.6.

26.4./17.5./24.5

Marianne Holm-Larnemaa (ks) Per Lundström (s)

17.6

26.5/2.6

Dina Korna (ks&s)





18.6.

15.5. / 22.5. / 31.5

Nina Janger (ks) Satu Ylä-Mononen (s)

24.6.

1.5/22.5/31.5

Julia Hierner (ks&s)

25.6.

1.5/22.5/31.5

Mervi Raisaari (ks&s)













Heinäkuu




1.7.

8.6.

Jetta Tschokkinen (ks) Pirjo aaltonen (s)

1.-2.7.


Erika Häkkinen(ks) Paavo Mattila (s)

1.7.

2.6/9.6

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa (ks&s)

2.7.

Turku KV


Laura Asensi De Langlois (ks&s)

8.7.

Oulu KV



8.7.

Saarijärvi KR

16.6

Irina Poletaeva (ks&s)

9.7.

Oulu NORD



15.-16.7.

Hyvinkää KR


Oliver Simon (ks) Suzana Simon (s)

15.-16.7.

Tornio NORD



15.7.

12.6/19.6

Ville Meronen

16.7.

Outokumpu RN


Hilkka Salohalla (ks&s)

22.7.

Kalajoki KR



22.7.

Mikkeli KR


Ville Meronen (ks&s)

23.7.

Kalajoki KV



29.7.

31.3/30.6/16.7.

Helin Tenson

30.7.

Pori KV



30.7.

Kajaani RN











Elokuu




5.8.

Ikaalinen RN



5.8.

Kuopio KR


Hilkka Salohalla (ks&s)

6.8.

Kuopio KV


Rony Doedijns (ks&s)

6.8.

Luumäki KR


Mervi Raisaari (ks&s)

13.8.

Turku KR


Petra Junehall (ks&s)

12.8.

29.6/19.7

Päivi Eerola (ks&s)

18.8.

Joensuu KR



19.8.

Helsinki RN



19.8.

Mikkeli RN



19.8.

Joensuu KV



19.8.

Ylöjärvi E


Kirsi Heino

20.8.

Joensuu KR



20.8.

Tampere RN



26.8.

Kouvola KR



26.8.

Oulu RN



27.8.

Heinola KR











Syyskuu




2.9.

Riihimäki NORD


Monica Vikner Stafberg(ks) Oliver Simon (s)

3.9.

Riihimäki KV


George Schogol(ks), Markku Kipinä (s)

9.-10.9.

Porvoo KR



9.9.

Jyväskylä RN



16.9.

Kihniö RN



16.9 .

Ylöjärvi E







16.-17.9.

Vantaa KR



16.9.

Leppävirta RN


Kurt Nilsson (ks&s)

23.-24.9.

Hyvinkää KR











Lokakuu




30.9.-1.10.

Eckerö KV



7.10.

Hämeenlinna RN



8.10.

Hämeenlinna RN



22.10.

Seinäjoki KV


Erika Häkkinen (ks) Oliver Simon (s)









Marraskuu












Joulukuu




16.12.

Helsinki NORD



17.12.

Helsinki KV




















Näyttelyt / Dogshows